Top
Image Alt

Certyfikaty ECCC

  /  Certyfikaty ECCC

W odpowiedzi na coraz większą liczbę zapytań dotyczących kursów z zakresu kompetencji cyfrowych, postanowiliśmy przygotować Was do egzaminów ECCC, układając kursy i szkolenia z odpowiednich kompetencji DigComp.

Digital Competence to pakiet kompetencji cyfrowych, zgodnych z wytycznymi Komisji Europejskiej (Digital Competence Framework), uznawanych w całej Unii Europejskiej. Kwalifikowalność kompetencji została potwierdzona także przez Ministerstwo Rozwoju. W ramach naszych szkoleń przygotujesz się do egzaminu certyfikacyjnego przez Europejskie Centrum Komunikacji Cyfrowej w ramach DigComp. Pomożemy Ci także w odbyciu egzaminu online lub egzaminu stacjonarnego w Twoim mieście. Chcesz dobrać kurs dla siebie? Szukaj szkoleń oznaczonych ECCC.

Jakie kompetencje zyskasz dzięki DigComp?

Zakres kompetencji DigComp to wiedza, umiejętności i kompetencje z kluczowych modułów, określonych i zebranych w standardzie ECCC. W ich skład wchodzi między innymi:

1. Informacja i dane w internecie

Czyli wiedza i praktyka dotycząca przeglądania, szukania i filtrowania danych cyfrowych oraz tworzenie i aktualizowanie własnych strategii wyszukiwania informacji w oparciu o zasoby sieciowe. Poruszając się w tym module, dowiesz się także, jak ocenić i porównać treści oraz jak nimi efektywnie zarządzać.

2. Komunikacja i współpraca

Środowisko cyfrowe jako przestrzeń komunikacji, dzielenie się informacjami i zasobami, wymiana danych, poprawność komunikacji, aktywność obywatelska publiczna i prywatna z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Współpraca z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Netykieta. Budowanie i dostosowywanie strategii komunikacji do zadań. Tożsamość cyfrowa i outsourcing.

3. Tworzenie treści cyfrowych

Podstawowym zagadnieniem tego modułu jest tworzenie, integracja i przetwarzanie treści cyfrowych, w tym umiejętność wprowadzania zmian, udoskonalania, poprawiania i łączenia informacji, informacje o prawach autorskich i RODO oraz o licencjonowaniu i korzystaniu z licencji cyfrowych.

4. Bezpieczeństwo w sieci

W tym module zyskasz wiedzę o narzędziach służących ochronie danych i urządzeń, oraz informacje dot., danych osobowych i prywatności. Opowiemy, jak chronić w Internecie zdrowie i dobrostan oraz jak unikać zagrożeń zdrowotnych, w tym psychicznych podczas korzystania z technologii. Opowiemy także o sposobach chronienia siebie i innych przed ewentualnymi zagrożeniami w środowisku cyfrowym.

5. Rozwiązywanie problemów

Moduł obejmuje rozwiązywanie problemów technicznych, rozpoznawanie potrzeb i narzędzi, niezbędnych do rozwiązywania problemów, dalej: wprowadzania innowacyjności i twórcze wykorzystywanie technologii. Innowacyjne podejście do zarządzania technologią oraz nabywanie umiejętności rozpoznawania braków w zakresie kompetencji cyfrowych.

Pełen zakres modułów DigCOMP znajdziesz na stronie http://www.eccc.edu.pl/

Po odbyciu kursów kontaktujemy kursantów z egzaminatorem, który prowadzi egzaminy i certyfikacje online!

Lista kursów nastawionych na uzyskanie kompetencji cyfrowych dla certyfikatów ECCC:

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile trwa szkolenie?

Szkolenia trwają od 4 do 8 godzin lekcyjnych. Każdy kurs jest opisany czasem trwania szkolenia.

Co potrzebuję mieć ze sobą na szkoleniu?

Na szkoleniu trzeba mieć komputer z WiFi. Przyda się także motywacja i dobre nastawienie 🙂

Czy muszę robić notatki?

Nie, no chyba że lubisz 🙂 Po szkoleniu dostajesz od nas prezentację szkoleniową oraz 2h konsultacji lub Q&A do wykorzystania w przeciągu 3 miesięcy po skończeniu kursu.

Co w przypadku, gdy chce przeszkolić cały zespół?

Skorzystaj z opcji szkoleń dedykowanych. Ustalamy jedną cenę za szkolenie dla zespołu oraz tematykę szkolenia na dwa tygodnie przed terminem. Umawiamy tryb szkoleniowy – stacjonarnie, wyjazdowo i.. szkolimy 🙂

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapisz się do newslettera
złap dawkę nowości od Edu-Commerce!


    Zadzwoń: 537-997-684
    Czekamy na Twoje pytania!
    Znajdź nas:
    Dołącz do nas!