Top

Brandowe słowa kluczowe. Czym są i jak z nich korzystać?

Słowa kluczowe, nazywane są inaczej frazami kluczowymi. Odgrywają one ogromną rolę w pozycjonowaniu sklepu, gdyż wykorzystywane są przez naszych potencjalnych klientów, podczas wyszukiwania konkretnych informacji w wyszukiwarkach internetowych.

Frazy kluczowe powinny jak najwierniej określać to, co możemy znaleźć na danej stronie www. Istnieje wiele rodzajów słów kluczowych. Są to między innymi:

 • brandowe słowa kluczowe
 • ogólne słowa kluczowe
 • szczegółowe słowa kluczowe
 • lokalne słowa kluczowa
 • słowa kluczowe typu long tail, czyli tzw. ”długi ogon”

Wiele można powiedzieć na temat każdego przedstawionego wyżej rodzaju fraz kluczowych, dziś jednak skupimy się na pierwszym z nich.

Czym są brandowe słowa kluczowe?

Brandowe słowa kluczowe – są to te wyrażenia, które zawierają w sobie nazwę danej firmy, marki czy produktu lub bezpośrednio się do niej odnoszą. Bardzo często zdarza się tak, że użytkownicy nie pamiętają pełnego adresu sklepu, dlatego wpisują w wyszukiwarkę tylko część jego nazwy. Przykładowo: Loreal, kosmetyki Loreal, sklep Loreal itp… Dzięki brandowym frazom kluczowym, takie osoby w bardzo łatwy, a przede wszystkim szybki sposób, mogą odnaleźć konkretną stronę.

Co zyskasz dzięki uzupełnieniu strony o brandowe słowa kluczowe?

procesie pozycjonowania sklepu internetowego, brandowe słowa kluczowe odgrywają bardzo ważną rolę. Prowadząc własny sklep, nie zapominaj więc o uzupełnieniu jego zawartości o frazy zawierającę nazwę Twojej firmy. W ten sposób ułatwisz potencjalnym klientom szybkie znalezienie swojego sklepu, a to na pewno pozytywnie wpłynie na ruch na stronie. Co zyskasz dzięki takim działaniom?

 1. Zdobędziesz wyższą pozycję w wyszukiwarce
 2. Dotrzesz do większego grona odbiorców
 3. Zwiększysz rozpoznawalność marki
 4. Zdobędziesz zaufanie klientów
 5. Zwiększysz ruch na stronie
 6. Odnotujesz wzrost zysków sklepu

Wiesz już, że odpowiedni dobór fraz kluczowych, może być podstawą do Twojego sukcesu! Jeśli jednak, nie jesteś pewien od czego zacząć, a analiza słów kluczowych nadal wydaje Ci się dość skomplikowana, sięgnij po naszą pomoc i oddaj się w ręce najlepszych specjalistów.